Kosmetyki mineralne jako ratunek dla cery wrażliwej

Kosmetyki dla delikatnej cery Kosmetyki mineralne po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży ponad czterdzieści lat temu. Od samego początku były przyjmowane z dużym zainteresowaniem, a słowa uznania padające pod ich adresem wydawały się w pełni uzasadnione. Działo się tak przede wszystkim dlatego, że kosmetyki stworzone z myślą o kobietach, które poddały się operacjom plastycznym okazywały się niezawodne w przypadku wszystkich tych pań, których cera była określana mianem problematycznej. Tym, co sprawia, że mamy do czynienia z kosmetykami, którymi warto się zainteresować, jest przede wszystkim ich krótki skład. Wspomniany skład jest zresztą w stu procentach naturalny, a to gwarantuje jego bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dla skóry. Sekretem kosmetyków mineralnych wydają się być przede wszystkim bardzo drobno zmielone pigmenty mineralne. Tu warto wspomnieć choćby o tlenku żelaza, który nadaje kosmetykom żółty, czerwony i czarny odcień oraz o ultramarynie, który sprawia, że kolor zyskują zarówno podkłady, jak i róże.

Również inne składniki kosmetyków mineralnych charakteryzują się właściwościami sprawiającymi, że nie można ignorować ich roli. Tlenek tytanu to naturalna substancja, która ma postać białego proszku, który nie rozpuszcza się w wodzie. Wchodzące w jego skład substancje mają właściwości silnie kryjące, nie bez znaczenia jest zaś i to, że tlenek tytanu chroni nas przed promieniami UVA i UVB. Nie można nie wspomnieć również o tlenku cynku. Jego właściwości są zbliżone do tych, jakie charakteryzują tlenek tytanu, nie można jednak zapominać o tym, że ma on również działanie przeciwbakteryjne. To właśnie dlatego staje się on nieocenionym elementem kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, a więc tej, która stwarza najwięcej problemów swoim właścicielom. Innym składnikiem, który jest obecny w niemal każdym kosmetyku mineralnym jest mika.

Również jej obecność nie powinna przy tym budzić zastrzeżeń. To mika przyczynia się do tego, że kosmetyki tego rodzaju dają efekt rozświetlający, a twarz sprawia wrażenie bardziej wygładzonej. Dobry kosmetyk musi mieć też w swoim składzie dodatki wpływające na jego konsystencję i łatwość aplikacji. Często to właśnie one stanowią największe zagrożenie dla delikatnej skóry, gdy jednak mamy do czynienia z kosmetykami mineralnymi, nie ma już mowy o takim ryzyku. Również dodatki są tu składnikami pochodzenia naturalnego takimi, jak krzemionka lub azotek boru. Właśnie ten znakomicie zestawiony skład sprawia, że kosmetyki tego typu mogą być stosowane nawet w przypadku cery charakteryzującej się skłonnością do alergii.