Kosmetyki mineralne – czym to się je?

kosmetyki mineralne

Jeśli chcemy stosować kosmetyki mineralne trzeba nauczyć się ich nakładania. Przede wszystkim, jeśli chcemy mieć delikatne krycie, to trzeba decydować się na rozwiązania, które pozwolą wyrównać nam koloryt twarzy. Powinno się omiatać twarz pędzlem minimalną ilością produktu, który znajdzie się na pędzlu.

Jeśli będziemy oczekiwać mocniejszego krycia będzie można także wykorzystywać technikę stemplowania twarzy. Tak nałożony produkt będzie nam pozostawiał więcej pigmentu i tym samym efekt będzie rzeczywiście lepszy. Jeśli mamy takie potrzeby można także rozcierać podkład ruchami kolistymi. Podobnie będzie z ukrywaniem niedoskonałości. Używamy do tego mniejszego pędzla, który będzie gwarantował większa precyzję. Sposób aplikacji jednak będzie taki sam.

Jeśli ukrywamy wypukłe niedoskonałości warto także zdecydować się na rozcieranie produktów małym pędzlem. To będzie w stanie nam gwarantować możliwie najlepsze krycie i nie doprowadzi do podważenia suchych skórek. Trening czyni mistrza! Jeśli mamy na cerze duże niedoskonałości można się zdecydować także na inne metody nakładania.

Pełne krycie będzie można wypracować poprzez aplikowanie produktów na mokro. W takim przypadku należy postępować tak samo jak w metodzie tradycyjnej, jednak wcześniej trzeba zwilżyć pędzel z użyciem wody. Aby nie przesadzić z jej ilością najlepszy jest specjalny atomizer i buteleczka, którą będzie można delikatnie zwilżać taki pędzel przed nakładaniem podkładu. Trening czyni mistrza i tak naprawdę im więcej razy będziemy w stanie to wykonać, tym lepszą skuteczność uda się nam wypracować. Przy takiej metodzie należy jednak pamiętać, że nakładanie na mokro sprawi, że podkład będzie ciemniejszy i będzie trzeba poczekać chwilę, aż wróci on do odpowiedniego naturalnego koloru.

W razie potrzeby będzie można także zdecydować się na przygotowanie makijażu z użyciem pudru matującego, który będzie nie tylko matowił cerę, ale zagwarantuje nam utrwalenie takiego produktu na długie godziny. Widoczność zmarszczek będzie mniejsza a cera jaśniejsza. W ten sposób uda się nam przygotować makijaż, który będzie wyglądał doskonale.