Nakładanie kosmetyków mineralnych

Nakładanie pudru mineralnegoZazwyczaj do nakładania kosmetyków mineralnych korzysta się z dwóch najważniejszych rodzajów pędzli: kabuki oraz flat top. Sprawdzają się one tutaj bardzo dobrze, choć warto pamiętać o tym, że znacznie różnią się swoją budową i pozwalają przez to na osiąganie zupełnie odmiennych efektów.

Pędzel flat top daje znacznie mocniejsze krycie, bowiem posiada zbite i gęste włosie, a ponadto jest lekko ścięty; kabuki jest z kolei bardziej zaokrąglony i posiada miękkie, puszyste włosie. Ten drugi rodzaj pędzla jest często polecany przede wszystkim kobietom o delikatnej i alergicznej skórze. Jest on bowiem bardzo miękki i delikatny, dzięki czemu idealnie sprawdza się w takich właśnie sytuacjach. Przed nałożeniem podkładu mineralnego należy chwilę odczekać, aby nałożony wcześniej kosmetyk został całkowicie wchłonięty. Dobrą propozycją jest również nałożenie cienkiej warstwy transparentnego pudru; rozwiązanie to zapobiega problemom z przetłuszczaniem się skóry lub matowym efektem utrzymującym się przez cały dzień. Nakładając kosmetyk najbardziej tradycyjną metodą na początku strzepujemy trochę produktu do wieczka, a następnie nabieramy odpowiednią jego ilość na pędzelek, aby rozprowadzić go po całej twarzy.

Czym nakładać puder mineralnyNie należy zniechęcać się początkowymi niepowodzeniami, bowiem bardzo wiele kobiet w pierwszym momencie napotyka tutaj na liczne trudności. Równocześnie jednak wystarczy tylko kilka prób aby szybko nabrać odpowiedniej wprawy w tej trudnej sztuce. Trzeba jedynie trzymać się kilku podstawowych reguł. Jeżeli naszym wymarzonym efektem jest nałożenie jedynie niewielkiej ilości pudru który ma tylko wyrównać koloryt naszej twarzy, to powinniśmy w tym celu posłużyć się niewielkim pędzelkiem, nakładając na niego bardzo niewiele kosmetyku. Puder rozprowadzamy po twarzy zdecydowanymi, kolistymi ruchami. W przypadku mocniejszego krycia lepszą metodą będzie "stemplowanie" twarzy. Do maskowania niedoskonałości twarzy należy używać mniejszego pędzelka pozwalającego na bardziej precyzyjne nakładanie kosmetyku, ale sam sposób aplikacji w gruncie rzeczy pozostaje tutaj taki sam. Aplikacja produktu "na mokro" jest umiejętnością bardzo przydatną w przypadku, gdy zależy nam na zamaskowaniu poważniejszych już niedoskonałości naszej cery. Główną różnicą jest tutaj fakt, że przed przystąpieniem do aplikacji należy lekko zwilżyć koniec pędzla wodą. Warto jednak pamiętać, że bardzo ważna jest tutaj odpowiednia wilgotność włosia – jeśli przesadzimy z ilością wody, to taka praca nie przyniesie nam raczej żadnych dobrych efektów.