Co robić, gdy nasza uroda wymaga korekty?

niedoskonałości ceryZdecydowana większość kobiet ubolewa nad tym, że ich cera jest daleka od ideału, a choć wygląd można uznać za atrakcyjny, nie jest on wolny od niedoskonałości. Na szczęście, dwudziesty pierwszy wiek jest okresem, w którym możemy liczyć na wysokiej jakości kosmetyki, nie mamy więc podstaw do tego, aby obawiać się, że to, co nie zawsze jest naszą ozdobą, ujrzy światło dzienne. Kilka trików pozwoli nam więc dokonać metamorfozy. Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają kobiety są podkrążone oczy, niewiele pań może bowiem pochwalić się tym, że nie wie, czym są niedobory snu. Zdecydowanie częściej mamy do czynienia z sytuacją odwrotną i nie dosypiamy, warto więc zainwestować w korektor o ton jaśniejszy niż nasza karnacja, który pozwoli nam zamalować mało estetyczne fioletowe podkówki.

Innym problemem, który potrafi spędzać sen z powiek są zmarszczki mimiczne. Aby nie były one widoczne, nie powinnyśmy nadużywać korektora, drobinki mogą się bowiem osadzać w nim. O rozszerzonych naczynkach również nie da się mówić jako o kobiecej ozdobie, po raz kolejny można jednak liczyć na rozwiązanie problemu z nimi związanego. Tu przydaje się zielony korektor, a w dalszej kolejności również odrobina pudru tuszująca ślady jego stosowania. Warto pamiętać i o tym, że drobne przebarwienia i piegi również są problemami, z którymi można się uporać.

Znakomitym rozwiązaniem jest w tym przypadku beżowy korektor, delikatny różowy odcień jest przy tym jego ogromnym atutem. Rozszerzone pory wymagają przede wszystkim stosowania odpowiednich kosmetyków. Podstawą są specjalne kremy ściągające, nie zaszkodzi jednak również zastosowanie podkładu, który jest polecany właścicielkom cery tłustej. Listę problemów, z którymi znacznie trudniej jest sobie poradzić otwierają blizny, trudno bowiem liczyć na to, że będą one całkowicie niewidoczne. Białe blizny wystające powinnyśmy przede wszystkim przyciemniać tak, aby nie przyciągały wzroku. Gdy zaś mamy blizny wklęsłe, ich rozjaśnianie sprawi, że będą bardziej uwypuklone. Zmarszczkom z kolei znakomicie przeciwdziałają podkłady tworzone z myślą o cerze dojrzałej. Również bruzdy nosowo-wargowe nie muszą nas szpecić, możemy bowiem pociągać wzdłuż bruzdy nieco jaśniejszym, dokładnie rozprowadzonym korektorem.