17 olejków eterycznych, aby pozbyć się much w naturalny sposób

Oto lista 17 Essential Oils to Get Rid of Flies, że szukasz wiedzieć, aby odeprzeć te pesky muchy bez użycia produktów chemicznych.

Olejki eteryczne, aby pozbyć się much

Olejki eteryczne mają liczne korzyści zdrowotne, ale czy wiesz, że są one zdumiewające muchy repelent zbyt. Oto kilka olejków eterycznych, aby pozbyć się much w najbardziej naturalny sposób możliwe!

1. Olejek eteryczny z trawy cytrynowej

Olejek z trawy cytrynowej jest ekstrahowany z nadziemnych części rośliny trawy cytrynowej. Ma aktywne składniki, takie jak geranial i neral wraz z geraniolu i citronellol, który czyni go skutecznym domu i owoców muchy odstraszające. Ponadto, olejek eteryczny z trawy cytrynowej ma właściwości owadobójcze, przeciwgrzybicze, antyseptyczne i przeciwzapalne.

Remedium

Po pierwsze, dodaj 1/2 szklanki letniej wody do miski do mieszania wraz z 20-25 kroplami olejku eterycznego z trawy cytrynowej. Teraz wlać tę ciekłą mieszaninę do pustej butelki ze sprayem i spritz to rozwiązanie wokół drzwi, okien, liczniki, lodówka, ściany i na szafkach, jak również.

2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest naturalnym środkiem odstraszającym muchy, dzięki swojemu silnemu zapachowi mentolu. Składa się on z dwóch monoterpenoidów: mentolu i mentonu; to jest powód jego silnego i długotrwałego działania przeciwko muchom i komarom.

Remedium

Aby pozbyć się much, wystarczy wziąć miskę i dodać do niej kilka kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej. Teraz namocz kilka wacików lub płatków kosmetycznych w tej mieszance i umieść je wokół domu, gdzie muchy mają tendencję do gromadzenia się.

Jest inny sposób, aby użyć tego środka przez umieszczenie kilku kropli oleju na kawałkach tkanin i wiszące je wokół domu, aby pozbyć się much natychmiast.

3. Olejek eteryczny z eukaliptusa

Olejek eukaliptusowy jest ekstrahowany z liści rośliny eukaliptusa metodą destylacji z parą wodną. Składa się z cineole, alfa-pinene, alfa-terpineol, 4-terpineol i p-cymene jak głównych składników odpowiedzialnych za jego toksyczność do "Horn fly" (Haematobia irritans).

Remedium

Dodaj dwie łyżeczki eukaliptusowego olejku eterycznego wraz z pół łyżeczki płynnego detergentu do naczyń i dwiema szklankami wody w misce do mieszania. Wlej ten płynny roztwór do pustej butelki z rozpylaczem i dobrze nim wstrząśnij. Teraz posypać go w całym domu obficie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4. Olejek eteryczny z kocimiętki

Olejek eteryczny z kocimiętki posiada aktywny składnik o nazwie "Nepetalakton," który sprawia, że jest to doskonały "Stabilny środek odstraszający muchy".

Środek zaradczy

Zmieszaj 15 kropli olejku z kocimiętki z filiżanką wody i wlej do butelki z rozpylaczem. Dobrze wstrząśnij i rozpyl w całym domu. Aby użyć go na zewnątrz, moczyć niektóre kawałki odzieży z olejem kocimiętki i umieścić je wokół swojego podwórka lub patio, aby pozbyć się much.

5. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest esencją z łodyg i liści drzewa Melaleuca alternifolia. Ma działanie odstraszające i owadobójcze przeciwko muchom. Ponadto olejek z drzewa herbacianego ma również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.

Środek zaradczy

Zmieszaj 25 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego z jedną filiżanką wody i przelej do pustej butelki z rozpylaczem. Teraz spritz go wokół mebli, pod umywalką / zlewozmywakiem, i rogi domu.

6. Olejek eteryczny z lawendy

Esencja z rośliny lawendy jest nie tylko zdumiewające repeller motyli domowych, ale również działa przeciwko komarom zbyt.

Remedium

Aby zrobić to rozwiązanie, dodać 20 kropli lawendowego olejku eterycznego, 5 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego wraz z jedną filiżanką wody destylowanej w misce do mieszania i dobrze wymieszać. Teraz wlać tę mieszaninę do pustej butelki ze sprayem i rozpylać go na wszystkich oknach i drzwiach, jak trzeba.

7. Olejek eteryczny Citronella

Citronella olej ma citronellal, citronellol i geraniol jak terpenoidy, że jest głównym składnikiem za jego silne działanie odpychające przeciwko muchom.

Środek zaradczy

Weź kieliszek i napełnij go 3/4 wody wraz z 5-6 kroplami olejku eterycznego citronella. Teraz umieścić go w pobliżu okna, sufity i patio, jak również.

8. Olejek eteryczny z geranium

Olejek eteryczny Geranium jest uzyskiwany z liści Pelargonium graveolens. Utrzymuje on muchy na dystans dzięki swoim właściwościom odstraszającym owady.

Remedium

W misce do mieszania umieść jedną filiżankę alkoholu zbożowego z 2 łyżeczkami olejku geraniowego, 1/2 filiżanki octu jabłkowego i 30-40 kropli eterycznego olejku lawendowego. Teraz wlać tę mieszaninę do butelki z rozpylaczem i wstrząsnąć go dobrze przed jego użyciem.

9. Olejek eteryczny z bazylii

Olejek eteryczny z bazylii jest skutecznym sposobem na pozbycie się każdego rodzaju gatunków much. Ponadto, ma również wiele korzyści zdrowotnych.

Środek zaradczy

Dodaj 20 kropli olejku eterycznego z bazylii z jedną filiżanką wody w misce do mieszania i dobrze je wymieszaj. Teraz rozładuj go do pustej butelki z rozpylaczem i posyp nim miejsce zaatakowane przez muchy.

10. Olejek eteryczny cynamonowy

Olejek cynamonowy jest doskonałą alternatywą odstraszającą muchy przed wypełnionym chemikaliami środkiem odstraszającym.

Remedium

Weź paski bawełnianych wstążek i wlać 1-2 krople olejku eterycznego cynamonu na dole każdego paska. Teraz powiesić te paski przed oknami lub otworów do odstraszania pesky muchy.

11. Olejek eteryczny goździkowy

W przeciwieństwie do innych olejków eterycznych, olejek goździkowy przyciąga uciążliwe muszki owocówki i zabija je na kontakt. Natomiast suszone goździki mogą być używane jako doskonały środek odstraszający owady.

Remedium

Połącz 30 kropli olejku eterycznego z goździków z 250 ml wody w misce do mieszania. Teraz wlać go do butelki z rozpylaczem i rozpylać go wokół baseboardów, pod szafkami, urządzeń wraz z blatami.

12. Eukaliptusowy olejek eteryczny z cytryny

Eteryczny olejek eukaliptusowy cytrynowy jest esencją liści i gałązek drzewa eukaliptusowego citriodora. Zawiera on aktywny składnik o nazwie PMD (p-menthane 3,8-diol), który działa jako doskonały środek odstraszający owady.

Środek zaradczy

Dodaj 4 łyżki oczaru wirginijskiego, 30-40 kropli olejku eterycznego z eukaliptusa cytrynowego wraz z 4 łyżkami wody do miski i przelej do butelki z rozpylaczem. Teraz spritz go na pożądanym obszarze.

13. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Jak olejek z mięty pieprzowej, olejek eteryczny z mięty również utrzymuje muchy na dystans. Mięta ma niskie stężenie mentolu, co sprawia, że jest bezpieczniejszym wyborem do stosowania wokół dzieci.

Środek zaradczy

Weź miskę do mieszania i dodaj do niej kilka kropli olejku eterycznego z mięty. Teraz dab wacikiem lub wstążki paski do niego i umieścić je na otwory okienne, wokół patio lub rogach domu.

14. Olejek eteryczny z pomarańczy słodkiej

Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy jest wydobywany z owoców rośliny Citrus sinensis. Ma wysoki poziom limonenu, który jest toksyczny, szczególnie dla gatunku muchy o nazwie "Musca domestica".

Środek zaradczy

Weź pustą butelkę po aerozolu, dodaj 3/4 wody destylowanej, 20 kropli olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy, 10 kropli olejku eukaliptusowego wraz z 10 kroplami olejku eterycznego z lawendy. Potrząśnij nim dobrze przed rozpyleniem go po całym domu, ganku lub ogrodzie.

15. Olejek eteryczny z rozmarynu

Silny aromat olejku eterycznego z rozmarynu jest silnym środkiem do natychmiastowego odstraszania much.

Remedium

Weź kilka wacików i nasącz je mieszanką 10 kropli olejku eterycznego z rozmarynu. Umieść je w całym domu, na zewnątrz patio lub trawnikach, aby odstraszyć szkodliwe muchy.

16. Olejek eteryczny z paczuli

W porównaniu do innych olejków eterycznych, olejek eteryczny z paczuli ma właściwości owadobójcze, co czyni go jednym z najbardziej skutecznych i wydajnych środków odstraszających owady.

Remedium

Dodaj 1-2 krople olejku eterycznego z paczuli na warkocz wykonany z bawełny lub wstążki. Teraz noś warkocz, aby pozbyć się much.

17. Olejek eteryczny z tymianku

Olejek eteryczny z tymianku uzyskiwany jest ze świeżych lub częściowo wysuszonych kwitnących szczytów i liści tymianku pospolitego (Thymus vulgaris L.). Jest to bardzo skuteczny środek owadobójczy przeciwko muchom domowym, w tym muszkom owocowym, ze względu na jego wysoką aktywność dorosłą i poczwarkową.