Właściwości makijażu mineralnego

Subtelny makijaż

Kosmetyki ekologiczne

Makijaż naturalny jest trwały i nie powoduje podrażnień skóry. Dzięki temu staje się coraz bardziej popularny. Tym bardziej, że jego subtelność jest modna i nawet osoby, które nie potrzebują delikatnego makijażu, chętnie po niego sięgają.

Wyznacznikiem kosmetyków mineralnych jest to, że nie ma w nim sztucznych substancji polepszających jego właściwości. Nie ma tu barwników czy konserwantów, które mogłyby wchodzić w reakcję ze skórą i powodować reakcje alergiczne. Wykorzystuje się tutaj tylko najlepiej sprawdzone i najprostsze substancje, takie jak tlenki żelaza cynku i tytanu, karmin i ultramaryna.

Mika

Mika jest podstawowym składnikiem niemal wszystkich podkładów i pudrów mineralnych. Jej zadaniem jest rozświetlanie skóry i wchłanianie sebum. Jest to też swoisty wypełniacz kosmetyków mineralnych.

Tlenki żelaza odpowiadają za zapewnianie kosmetykom mineralnych ich kolorystyki. Dostępne są w kolorach od czarnego po żółty. Ich mieszanie pozwala na osiąganie wielu ciekawych odcieni.

Tlenki tytanu i cynku to z kolei dodatki rozjaśniające kosmetyki i chroniące nas przed działaniem promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo poprawiają krycie i w pewnym zakresie są w stanie zwalczać bakterie. Są skuteczne także na cerze trądzikowej.

Ochrona skóry

Kosmetyki naturalne – składniki

Oprócz charakterystycznego dla wszystkich kosmetyków działania kryjącego, kosmetyki mineralne są także ważnym elementem pielęgnacji skóry. Może ona pod nimi spokojnie oddychać i nie powstaje przez to żaden problem. Umożliwiają również skórze atopowej i podrażnionej w inny sposób naturalne gojenie bez żadnych przeszkód. Szczególnie przydatne są dla kobiet dojrzałych, u których oferują wyjątkowo naturalny efekt.

Kosmetyki dla cery trądzikowej

W przypadku cery trądzikowej warto jest stosować pudry mające możliwość wchłaniania nadmiaru sebum oraz zapewniające obecność czynników antybakteryjnych. W kosmetykach mineralnych trzeba poszukiwać zwłaszcza cynku, krzemionki i kaolinu. Wielkie znaczenie dla takiej cery ma również mika radząca sobie najlepiej na skórze przetłuszczającej się. W sposób w pełni naturalny pokrywa nierówności skóry oraz zapewnia jej rozjaśnienie oferujące skórze bardzo naturalny, zdrowy blask.