Sztuka nakładania podkładu mineralnego Earthnicity

Podkład mineralny Earthinicty - jak go aplikować?

Nakładanie makijażu mineralnego nie jest wcale trudnym zadaniem. Jeśli wiemy, jaki rodzaj krycia nas interesuje i dysponujemy odpowiednimi narzędziami, z całą pewnością bez większego trudu poradzimy sobie z tego rodzaju wyzwaniem. podkład mineralnyNajłatwiej jest uzyskać lekkie krycie, w takiej sytuacji skuteczne okazuje się bowiem już samo lekkie oprószenie twarzy podkładem mineralnym z wykorzystaniem klasycznego pędzla do pudru. Średnie krycie nie jest jednak wcale o wiele trudniejsze, choć tu przyda się specjalny pędzel kabuki charakteryzujący się tym, że jest nie tylko mniejszy niż zwykły pędzel do pudru, ale także posiada gęstsze i bardziej zbite włosie. Przy średnim kryciu przygotowania do makijażu rozpoczynamy odsypując odrobinę produktu na wieczko opakowania. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, gdy zdobywamy dopiero doświadczenie, musimy się bowiem nauczyć, że kosmetyki mineralne wykorzystujemy w mniejszych ilościach niż ich klasyczne odpowiedniki. Sam produkt najlepiej nabrać na pędzel najpierw dotykając nim o wieczko, a potem wykonując okrężne ruchy wewnątrz tegoż. Dzięki temu kosmetyk lepiej wnika we włosie, a ewentualny nadmiar produktu można łatwiej usunąć stukając nim o brzeg wieczka.

Sam makijaż można wykonać na dwa sposoby. Wiele kobiet nakłada podkład okrężnymi ruchami, zdecydowanie większą popularnością cieszy się jednak stemplowanie gwarantujące lepsze krycie i wyższy poziom wykorzystania możliwości kosmetyku. Stemplowanie polega na dotykaniu najważniejszych miejsc twarzy przez włosie pędzla oraz na delikatnym jak nakładać podkład mineralnynaciskaniu na nie tak, aby produkt był mniej lub bardziej intensywnie wciskany w skórę. Pełne krycie jest tym skuteczniejsze, im bardziej niezawodne są narzędzia wykorzystywane do jego wykonywania. Najlepiej sprawdza się w tym kontekście pędzel flat-top, panie doceniają jednak także welurowy puszek i gąbeczkę.

Dodatkowe instrukcje

• Lepsze krycie wcale nie wymaga wykorzystania większej ilości kosmetyku. Te same efekty przyniesie delikatne spryskanie pędzla wodą termalną.

• Już po nałożeniu podkładu właścicielki cery suchej nie powinny zapominać o delikatnym spryskaniu twarzy. Dzięki temu podkład lepiej stopi się z cerą.

• Niekiedy przed wykonaniem makijażu nakładamy krem nawilżający lub inny kosmetyk o charakterze pielęgnacyjnym. W takim przypadku warto upewnić się, że zdążył się on już wchłonąć.

• Cera sucha wymaga nie tylko stosowania kosmetyków mineralnych, ale i nawilżania. Tylko wtedy efekt będzie naprawdę imponujący.

• Właścicielki cery tłustej, mieszanej oraz łojotokowym powinny pomyśleć o stosowaniu pudru utrwalająco-matującego.