Odkryj zalety pudru mineralnego

Gładka cera stanowi niezbędny element rzeczywiście dobrego wyglądu zewnętrznego, przez co jest to niewątpliwie marzenie bardzo wielu kobiet. Niestety, liczne niedoskonałości naszej skóry sprawiają, że uzyskanie takich efektów jest w większości przypadków bardzo trudne i czasochłonne – trzeba skorzystać tu z szeregu różnych kosmetyków, aby móc skutecznie je zamaskować i nadać naszej skórze matowy wygląd. Taki makijaż nie jest jednak zbyt trwały, i łatwo można ulec zniszczeniu chociażby przy zbyt ostrym słońcu. Z tego też powodu trudno byłoby raczej dziwić się temu, że w ostatnich latach tak ogromną popularność zdobyły różnego rodzaju kosmetyki mineralne – pierwszym faktycznie powszechnie używanym produktem tego typu był puder, choć obecnie wybór takich kosmetyków jest już znacznie szerszy.

Dla kogo polecany jest puder mineralny?

Puder mineralny często polecany jest osobom zmagającym się z najróżniejszymi niedoskonałościami skóry, szczególnie w okolicy nosa, czoła czy brody; pozwala na walkę z trądzikiem, zaskórnikami czy różnego rodzaju wypryskami. Osoby zalety pudrów mineralnych zmagające się z taką cerą miały zazwyczaj dość ograniczone możliwości jeśli chodzi o korzystanie z kosmetyków kolorowych, które jedynie zatykają pory i przyczyniają się do pogorszenia takich problemów. Z tego też powodu wiele kobiet ograniczało się jedynie do stosowania sypkiego pudru na twarz, który jednak również nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad; produkuje się go na bazie talku, przez co w dłuższej perspektywie czasu może poważnie szkodzić naszej skórze. Wszystko to sprawia, że puder mineralny może zostać śmiało uznany za istny przełom na rynku – jak sama nazwa wskazuje, jest on produkowany ze sproszkowanych minerałów. Nie używa się w nim żadnych dodatkowych substancji chemicznych czy talku.

Ochronne właściwości pudru mineralnego

Oprócz dobrego wyglądu zapewnia nam również ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, stanowiąc naturalny filtr. W czasie kupowania takich rzeczy warto skupiać się na produktach z wyższej półki cenowej – te tańsze produkty nie właściwości pudrów mineralnych zawierają tak wiele minerałów, przez co nie są aż tak skuteczne. Na rynku dostępne są również pudry w formie sypkiej oraz mineralnej; ten pierwszy sprawdza się zdecydowanie lepiej w przypadku cery tłustej i mieszanej. Do nakładania sypkiego pudru najlepiej sprawdza się pędzel z elastycznym, bardzo gęstym włosiem. Należy uważać, aby nie nabrać na niego zbyt dużej ilości kosmetyku – przed nałożeniem na twarz dobrze jest strzepnąć pędzelek o pokrywkę. Nakładanie takiego pudru różni się nieco od tej czynności z tradycyjnymi kosmetykami, przez co warto dać sobie tu nieco czasu na nabranie odpowiedniej wprawy.