Jak dopasować kosmetyki do typu naszej skóry?

Nadmiernie przetłuszczająca się skóra twarzy to wyjątkowo poważny problem, a choć zazwyczaj jest to zjawisko występujące w tak zwanej strefie T, nie można zaprzeczyć temu, że w mało estetyczny sposób świecą się nam i inne części twarzy. Poszukując przyczyn takiego stanu rzeczy przynajmniej częściową odpowiedzialność zrzuca się na niewłaściwe kosmetyki, bywa jednak i tak, że to podłoże hormonalne jest najpoważniejszym źródłem problemu.

Kosmetyki mineralne - naturalne rozwiązanie dla Twojej skóry

Poszukując rozwiązania problemu najczęściej zwraca się uwagę na znakomite działanie kosmetyków absorbujących sebum, warto jednak pomyśleć i o tych, które odpowiadają za regulację pracy gruczołów łojowych. Tu pomocne okazują się między jak dopasować kosmetyki do skóryinnymi glinki, a także ekstrakty roślinne. Ciekawym rozwiązaniem są w tym wypadku kosmetyki Earthnicity, charakteryzuje je bowiem naturalne pochodzenie. W ich skład wchodzi nie tylko glinka, ale także mika, mamy więc do czynienia z rozwiązaniami, które delikatnie ściągają sebum i absorbują je. Co ciekawe, mówimy o kosmetykach, którymi powinny zainteresować się również kobiety zmagające się z problemem cery suchej. Dość kłopotliwa bywa także cera sucha oraz alergiczna, jej właścicielki nie radzą sobie bowiem tak z jej gwałtownymi reakcjami, jak i zaczerwienieniem. Co gorsza, skłonność do alergii jeszcze bardziej utrudnia pielęgnowanie cery wrażliwej, a choć swędzenie, mrowienie i pieczenie skóry to niemal codzienne doświadczenia, żadna kobieta nie zamierza ich dobrowolnie intensyfikować nawet, jeśli zyskiem byłoby chwilowe uczucie piękna.

Kosmetyki Earthnicity Minerals - tylko naturalne składniki

W takim przypadku wybór właściwych kosmetyków ma szczególnie duże znaczenie, a naturalny skład produktów sygnowanych plogiem  Earthnicity pozwala nam przyglądać się im z dużą życzliwością. Są one łagodne dla skóry, a ich wykorzystywanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych, stosując je mamy przy tym pewność, że nasza skóra będzie chroniona tak przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.