Puder mineralny i jego zastosowanie

Przyglądając się kosmetykom do makijażu coraz częściej zwracamy uwagę na puder mineralny, choć bowiem jest to kosmetyk stosunkowo nowy, zbiera pozytywne recenzje. Osoby, które decydują się na jego stosowanie zwracają uwagę przede wszystkim na łatwość jego użycia, ceni się przy tym możliwość uzyskania wyglądu, który zachwyca swoją naturalnością. Najczęściej osoby zainteresowane jego zakupem wchodzą w posiadanie luźnego proszku, jego nakładanie jest zaś możliwe wówczas, gdy decydujemy się na wykorzystanie miękkiego pędzla do makijażu. Puder mineralny ma zresztą wpływ nie tylko na jakość makijażu, ale i na bezpieczeństwo naszej skóry, w jego skład nie wchodzą bowiem substancje drażniące, a i samo jego usuwanie nie jest skomplikowane.

Jakie składniki zawiera puder mineralny?

Mówiąc o najważniejszych składnikach pudru mineralnego najczęściej zwraca się uwagę na tlenek cynku, choć w sprzedaży Puder mineralnydostępne są także produkty na bazie dwutlenku tytanu. Obie substancje nie tylko chronią skórę przed działaniem słońca, ale także łagodzą jej stany zapalne. Co więcej, jeśli puder nałożymy we właściwy sposób, nie musimy obawiać się nieprzyjemnego efektu maski. Sam puder dostępny jest w wielu kolorach, problemem nie jest więc znalezienie rozwiązania odpowiadającego typowi karnacji nabywcy. Warto jednak pamiętać, że niektóre niuanse są widoczne dopiero po nałożeniu pudru na skórę, przed dokonaniem pierwszego zakupu nie należy więc rezygnować ze skorzystania z testera. Naprawdę naturalny makijaż może być uzyskany przede wszystkim wówczas, gdy puder i cera są zbliżone do siebie kolorystycznie, nie warto więc ryzykować.

Przed makijażem z użyciem pudru mineralnego

Sam makijaż wykonuje się przede wszystkim przy użyciu pędzla, nie powinniśmy więc zapominać o tym, że nałożenie pudru jak nakładać puder mineralnymineralnego wymaga przynajmniej kilku testów. Po nabraniu pudru na pędzel można nakładać go na niewielkie fragmenty twarzy, warto przy tym wykorzystywać pędzle różnej wielkości, aby poradzić sobie z drobnymi przebarwieniami, bliznami oraz uciążliwymi kołami pod oczami. Pamiętajmy przy tym, by wykorzystywane przez nas pędzle otaczać szczególną opieką, z pewnością więc nie zaszkodzi im mydło antybakteryjne. Nie zapomnijmy i o nawilżonej chusteczki, która pomoże nam na usunięciu pudru przylegającego do rzęs, brwi albo włosów.