Jakie cechy charakteryzują profesjonalne kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne są już powszechne w Polsce, a liczba ich producentów rośnie z roku na rok. Wykorzystanie tylko naturalnych składników w produkcji kosmetyków mineralnych sprawia, iż polki coraz częściej decydują się na zmianę wyposażenia swojej toaletki rezygnując z dotychczas stosowanych tradycyjnych kosmetyków na rzecz mineralnych. Trend ten utrzymuje się w ostatnich latach i nic nie zapowiada, aby coś się w tym temacie zmieniło. 

Pozytywne aspekty stosowania kosmetyków mineralnych

Coraz większa popularność kosmetyków mineralnych nakazuje nam zastanowić się nad ich zaletami. Okazuje się, że nie ma ich wcale mało. Mówiąc o tych najbardziej istotnych wypada wspomnieć o ich trwałości, ponieważ bowiem nie zawierają one zalety kosmetyków mineralnychtłuszczów i wody, z powodzeniem mogą być przechowywane przez nas przez długie lata. Nie bez znaczenia jest i to, że mamy w ich przypadku do czynienia z kosmetykami obojętnymi dla skóry, nie tylko nie powodują więc one przebarwień, ale również nie grożą wywołaniem reakcji alergicznych. Dziś stosowane są z powodzeniem na całym świecie, warto jednak wiedzieć, że ich ojczyzną są Stany Zjednoczone. Pudry mineralne stały się odpowiedzią na dążenia do tego, co nieskomplikowane, naturalne oraz godne z przyrodą. W tym miejscu wypada podkreślić, że nie wszystkie tego rodzaju kosmetyki są sobie równe, a nazwa „puder mineralny” nie jest bowiem w żaden sposób zastrzeżona prawnie,. Co do zasady jednak składają się one rzeczywiście z minerałów, w ich składzie możemy przy tym znaleźć nie tylko mikę i kolorowe pigmenty o naturalnym pochodzeniu, ale także tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Puryści uważają zresztą, że są to jedyne składniki, które mają prawo pojawić się w kosmetykach tego typu.

Poszczególne składniki kosmetyków mineralnych pełnią określoną funkcję

Każdy składnik ma swoje własne przeznaczenie i tak biel cynkowa i tytanowa odpowiada za intensywność koloru, dwutlenek tytanu odpowiada za krycie, a ogromną zaletą tlenku cynku są jego właściwości antybakteryjne. Mówiąc o składnikach, bez stosowanie kosmetyków mineralnychktórych nie moglibyśmy wyobrazić sobie pudru mineralnego nie możemy zapomnieć też o mice, która powszechnie występuje w skałach. Jej zadania bywają różnorodne, sama mika ma zaś wiele odmian. Co ciekawe, o powstaniu wielu kolorowych pigmentów decyduje przede wszystkim umiejętność właściwego krycia płytek miki przez dwutlenek tytanu oraz pigmenty pochodzenia naturalnego. To właśnie tego typu praktykom zawdzięczamy nie tylko łatwość znalezienia kosmetyków odpowiadających naszej cerze, ale również możliwość wykorzystania ich bardziej ekstrawaganckich odmian.