Aplikacja podkładu mineralnego

Wszystkie kosmetyki mineralne dostępne są w sklepach w formie sypkiej. Sprawia to, że jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nimi żadnej styczności, to sprawne ich nakładanie może nam na początku sprawić nieco kłopotów. Zacznijmy od tego, że aplikacja pudru mineralnegokosmetyki te muszą być aplikowane na suchą skórę, bowiem przy nawilżeniu tworzą się na niej niezbyt ładnie wyglądające zacieki i plamy. Z tego też powodu ważne jest, aby przed ich nakładaniem zaaplikowany wcześniej krem nawilżający dobrze się wchłonął – warto dać mu na to nieco czasu. Oprócz tego bardzo ważne jest tu stosowanie odpowiedniego pędzla, który pozwoli nam na nabieranie właściwej ilości produktu – dzięki temu krycie naszego makijażu będzie dla nas w pełni zadowalające; idealnie sprawdzają się do tego tak zwane pędzle kabuki.

Jak aplikować puder mineralny?

W czasie nakładania podkładu mineralnego najlepiej jest stosować koliste ruchy. Należy uważać, aby nie nałożyć na pędzel zbyt dużej ilości produktu, bowiem wywoła to efekt „maski”. Kosmetyki mineralne mogą być nakładane po kilka razy, zatem jak nakładać puder mineralnylepiej jest nałożyć na twarz zbyt mało pudru i później uzupełnić wszystkie braki. W przypadku cieni mineralnych problem rozsypującego się proszku jest szczególnie widoczny; właśnie z tego powodu trzeba odpowiednio podchodzić do ilości nabieranego przez nas produktu. Oprócz tego warto skorzystać tu z odpowiedniej bazy pod cienie, dzięki którym kosmetyki te znacznie lepiej będą przylegały do skóry. Najlepszym sposobem na opanowanie tej sztuki jest po prostu metoda prób i błędów. Aplikacja kosmetyków mineralnych na samym początku często sprawia wiele problemów, ale po kilku próbach nabiera się zazwyczaj wprawy wystarczającej do robienia tego rzeczywiście skutecznie.

Kosmetyki mineralne - rewolucja w branży kosmetycznej

Kosmetyki mineralne śmiało mogą być uznane za prawdziwą rewolucję w całej tej dziedzinie. Obecnie z roku na rok zdobywają one coraz większą popularność, choć trudno jest się temu dziwić, bowiem z powodu wszystkich swoich zalet może to być doskonała propozycja dla właściwie każdego. Warto jednak kupować nieco lepsze produkty tego typu, bowiem te tańsze posiadają często skład, w którym naturalne minerały stanowią jedynie niewielką część.