Jak odetkać zlew kuchenny z utylizacją

W tym artykule dowiesz się,jak odblokować zlewozmywak z utylizacją natychmiast bez pomocy profesjonalnego serwisu i chemicznie wypełnionych środków czyszczących!

Jeśli Twój zlew ma śmieci zainstalowany, to może być prawdopodobną przyczyną zablokowanego zlewu kuchennego, zwłaszcza jeśli cząstki żywności nie są wypłukiwane prawidłowo z wystarczającą ilością wody. Ale nie martw się, poniżej znajdziesz kilka sposobów, które na pewno Ci pomogą!

Co to jest Garbage Disposal?

 

Jak odetkać zlew kuchenny z utylizacją1

 

Usuwanie śmieci jest kawałek sprzętu elektronicznego, który znajduje się poniżej zlewu kuchennego. Jest on używany do łza w dół cząstek żywności na drobne kawałki. Urządzenie to zostało wprowadzone przez architekta o nazwie John W. Hammes w 1927 roku.

Jak odetkać zlew kuchenny z utylizacją?

Zanim cokolwiek zrobisz, po pierwsze wyłącz utylizację śmieci. Spróbuj poniższych sposobów, aby odblokować zlewozmywak z unieszkodliwiania śmieci!

1. Określ, co utknęło w środku

Zamiast używać gołych rąk do dysponenta, wziąć latarkę, aby zobaczyć, co jest zatrzymany wewnątrz, powodując problem. Jeśli nagromadzenie gruzu można osiągnąć łatwo, a następnie użyć szczypiec lub szczypiec z długimi rękami, aby usunąć je nad sinkhole.

2. Używaj naturalnych środków czyszczących

Unikaj stosowania chemicznych środków czyszczących do drenażu, ponieważ mogą one uszkodzić plastikowe i metalowe części utylizacji śmieci. Zamiast tego zrób gazowane rozwiązanie, wlewając po 1/2 szklanki sody oczyszczonej i białego octu do odpływu. Poczekaj 5-10 minut, aby umożliwić rozwiązanie do wykonania swojej pracy. Gdy to się stanie, uruchom gorącą wodę na około 3-4 minuty. Ta metoda rozpuszcza wszelkie grimes i gruz obecny w jednorazowej jednostki śmieci.

3. Spróbuj Toilet Plunger

Jeśli wyżej wymieniony naturalny środek czyszczący nie jest w stanie usunąć uporczywych zatorów, a następnie toaleta plunger zrobi sztuczkę. Wypełnij zlew z wystarczającą ilością wody, umieszczając go nad sinkhole, i rozpocząć plunging wyciągnąć gruzu obecnego w dyspozycji. Jeśli masz dwustronny zlew, a następnie zakryć drugi z innym tłok.

4. Resetuj urządzenie do usuwania śmieci

Jeśli nie zauważysz żadnego brudu lub gruzu w jednostce dyspozycji, to prawdopodobnie jest zacięta. Aby go uwolnić, włóż klucz do dolnej części urządzenia i przesuń go zarówno w przód i w tył. Stosując trochę siły podczas wykonywania tego nie zaszkodzi utylizacji. Kontynuuj ten proces, aż klucz porusza się swobodnie w kółko. Sprawdź zabezpieczenie przed przeciążeniem, jeśli jest uruchomiony, a następnie naciśnij przycisk. Po tym, włączyć wodę i uruchomić dyspozytor.

Uwagi:

  • Jeśli przypadkowo wrzucili Państwo do utylizatora jakiś wartościowy przedmiot, wówczas należy natychmiast wezwać fachowca z serwisu.
  • Przed rozpoczęciem powyższej procedury należy najpierw uruchomić urządzenie z dużą ilością wody, aby sprawdzić, czy woda jest czysta, czy nie.
  • Nigdy nie otwierać urządzenia, gdy jest ono podłączone do źródła zasilania.
  • W żadnym wypadku nie wkładać palców do wnętrza urządzenia. Zainstalowane w nim ostre metalowe ostrza mogą spowodować poważne obrażenia.
  • Jeśli Twoja zmywarka jest podłączona do tłoka, upewnij się, że przed rozpoczęciem procesu czyszczenia szczypiesz elastyczną rurę przymocowaną do urządzenia, aby uniknąć dostania się do niej brudnej wody.

Po przeczytaniu powyższego artykułu, można odblokować zlew kuchenny z utylizacją bez pomocy profesjonalisty. Poza tym, zebraliśmy kilka pomocnych sztuczek do czyszczenia rzeczy kuchennych!