6 Silne olejki eteryczne dla Hickeys leczenia w domu

Hickey lub ukąszenie miłosne jest formą siniaka, który pojawia się, gdy twój partner intensywnie skubie twoją skórę, przerywając małe żyły obecne pod skórą, tworząc skrzep krwi. Średni okres gojenia się siniaka wynosi 1-2 tygodnie, w zależności od stopnia jego nasilenia. Jeśli chcesz wyleczyć je szybciej i przy użyciu naturalnych składników, wypróbuj te olejki eteryczne na grzybicę!

Olejki eteryczne na malinki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić hickey odejść, a następnie poniżej znajdują się niektóre olejki eteryczne, które mogą Ci pomóc.

1. Olejek eteryczny z arniki

Olejek arnikowy pochodzi z zioła arniki, znany również pod nazwą stokrotka górska. Jest bogaty w właściwości przeciwzapalne, co czyni go znanym środkiem ziołowym, aby przyspieszyć proces gojenia się hickeys. Ponadto, leczy również włosy i związane z nimi dolegliwości.

Remedium

Wlej 2-3 krople olejku eterycznego z arniki z 12-14 kroplami nośnika, takiego jak olej migdałowy, do miski do mieszania i dobrze je wymieszaj. Teraz włóż wacik do tej mieszanki i pocieraj nim dotknięty obszar przez kilka sekund.

2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Olejek z mięty pieprzowej to kolejny wszechstronny olejek, mający właściwości kojące i uspokajające, które łagodzą ból ukąszenia miłości. Ponadto, poprawia on krążenie krwi pod skórą, co w efekcie zmniejsza jego widoczność w krótkim czasie.

Remedium

Po pierwsze, wlej 4-5 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej do miseczki wraz z 15-16 kroplami olejku jojoba i dobrze je wymieszaj. Teraz namocz płatek kosmetyczny w płynie, a następnie delikatnie masuj go na całym obszarze dotkniętym miłosnym ukąszeniem przez około 1-2 minuty.

3. Olejek eteryczny z rozmarynu

 

 

 

Olejek eteryczny z rozmarynu jest esencją aromatycznego zioła "Salvia Rosmarinus". Wzmacnia on proces gojenia dzięki swoim przeciwutleniaczom, właściwościom przeciwzapalnym i antyseptycznym. Poza tym, olejek rozmarynowy jest stosowany w aromaterapii ze względu na kojący zapach.

Środek zaradczy

Dodaj 3-5 kropli olejku eterycznego z rozmarynu wraz z 10-12 kroplami oleju kokosowego do małego pojemnika i dobrze je wymieszaj. Zanurz wacik w mieszance i delikatnie pocieraj nim siniaka przez kilka sekund.

4. Olejek eteryczny z kurkumy

 

Olejek eteryczny z kurkumy jest dobrze znany środek domowy, aby uzyskać ulgę od bólu i obrzęku hickey natychmiast, prawdopodobnie ze względu na jego właściwości kojące i przeciwzapalne.

Środek zaradczy

Wymieszaj w misce 4-5 kropli olejku eterycznego z kurkumy i 1 łyżkę stołową wody. Nałóż go mocno na obszar dotknięty siniakiem za pomocą wacika okrężnymi ruchami.

5. Olejek eteryczny lawendowy

olejek

Olejek lawendowy ma głęboką historię zastosowań terapeutycznych w leczeniu różnych schorzeń. Dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym zmniejsza on jednocześnie wygląd i ból hickey. Co więcej, olejek eteryczny z lawendy jest również stosowany w aromaterapii ze względu na jego pocieszający i łagodzący stres aromat.

Remedium

Olejek lawendowy może być stosowany bez rozcieńczania. Wlej kilka kropli lawendowego olejku eterycznego na wacik i masuj go obficie na miłosnym ukąszeniu przez około 2-3 minuty.

6. Olejek eteryczny z frankincense

 

 

 

Olejek eteryczny Frankincense jest pozyskiwany z drzewa Boswellia serrata. Jest to bogate źródło składnika, a mianowicie kwasu bosweliowego, który zmniejsza ból i obrzęk miłosnego ukąszenia w krótkim czasie.

Remedium

Połącz w miseczce 2-5 kropli olejku kadzidłowego z 10-12 kroplami olejku z awokado. Włóż wacik do miseczki i umieść go na ukąszeniu za pomocą taśmy, pozostawiając na noc.

Uwagi:

  • Należy pamiętać, zawsze rozcieńcza olejek eteryczny z olejem nośnym, aby uniknąć podrażnienia skóry.
  • Przed użyciem powyższych rozcieńczonych olejków eterycznych, zrobić test łaty na niepozornym obszarze ciała, aby zobaczyć swoją odpowiedź.
  • Powtórz powyższe aplikacje, dwa razy dziennie, aby uzyskać lepsze wyniki.
  • Nigdy nie używaj olejku eterycznego na otwarte rany lub spożywaj doustnie.
  • Jeśli czujesz jakieś podrażnienie po zastosowaniu olejku eterycznego, a następnie natychmiast skontaktować się z dermatologiem.

Powyższe olejki eteryczne dla hickeys remediów może przyspieszyć gojenie, bez użycia jakiegokolwiek konwencjonalnego leku. W międzyczasie, można go pokryć przez wszelkie akcesoria odzieżowe lub makijaż. Poza tym, można również użyć olejku eterycznego, aby pozbyć się cuchnących robaków natychmiast w domu.