Mieszanie w ramach mineralnych kosmetyków

jak robić kosmetyki mineralnePrzygotowanie kosmetyków mineralnych może być zrealizowane przy trzech formach mieszania:

W torebkach strunowych

Jest to praktyczne i bardzo proste rozwiązanie, z którym każdy sobie spokojnie poradzi. Wszystkie składniki, które mają służyć do powstania kosmetyku umieszcza się w torebce strunowej, którą starannie się zamyka i rozpoczyna rozcieranie między palcami połączone z przesypywaniem zawartości. Przez takie działanie wystarczy tylko parę minut, by doprowadzić do skutecznego zmieszania składników. Nie powinno się jednak stosować takiej metody, gdy chcemy wykorzystać pigmenty matowe, ponieważ są to produkty, które dobrze się nie wymieszają i mogą przy używaniu zostawiać na skórze smugi.

W moździerzu

To także bardzo proste i praktyczne rozwiązanie do wymieszania kosmetyków mineralnych. Można dzięki niemu sprawnie połączyć składniki i uzyskać lepsze efekty niż w torebkach strunowych. Półprodukty w tym przypadku umieszczamy w moździerzu i ucieramy. Trzeba tylko zachować odpowiednią kolejność. Rozpocząć należy od takich produktów, które mają tendencje do zbrylania się. Do takich produktów dodajemy nieco wypełniacza głównego i ucieramy. Dopiero potem pozostałe dodatki i resztę wypełniacza. Wszystko ucieramy do uzyskania jednolitego produktu. Moździerz będzie dużo skuteczniejszy, jeśli będziemy chcieli wykonać mieszanie pigmentów matowych. Da nam więcej efektów niż torebki strunowe. Natomiast trzeba uważać z moździerzem, jeśli chciałoby się wykonać kosmetyki z użyciem mik kolorowych, by przez ucieranie nie zniszczyć ich błyszczącego charakteru.

W młynkach

jak mieszać kosmetykiJeśli chodzi o młynki to można oczekiwać najlepszych efektów mieszania. Poprzez ich użycie najczęściej można uzyskać dobrze wyglądające, jednorodne kosmetyki. Jeśli w młynkach chcemy mieszać pigmenty matowe to dobrym rozwiązaniem będzie ich wcześniejsze delikatne roztarcie w ramach moździerza, ponieważ dzięki temu nie będzie dochodziło do zbrylania i jednocześnie nie będą się przyklejać do ścianek młynka. Potem do nich dodać można nieco wypełniacza głównego. Za tym pozostałe składniki i resztę tegoż wypełniacza. Pod kątem technicznym należy dokonywać mieszania w ramach krótkich serii, które nie powinny trwać dłużej niż sekundę. To zagwarantuje wymieszanie półproduktów a jednocześnie nie będzie się doprowadzać do ich spalania. Nie można więc stosować ciągłego mieszania bez przerw. Podobnie w przypadku stosowania mik błyszczących należy postawić na ich dodanie już na koniec i to w ramach torebki strunowej, by nie straciły swojego błyszczącego charakteru.